Travel Guide
Назад

Які гроші в Туреччині, яку валюту взяти на відпочинок?

Турецька ліра - національна валюта в Туреччині . 1 ліра дорівнює 100 курушів. У ході банкноти: 5, 10, 20, 50, 100 і 200 лір. Монети: 1, 5, 10, 25, 50 курушів і 1 ліра. На всіх купюрах і монетах зображені різні портрети Мустафи Кемаля Ататюрка - першого президента Турецької Республіки.

Експрес поради по валюті та використання грошей в Туреччині

Нижче довга стаття, основні її тези.

 1. На більшій частині Туреччини всі розрахунки відбуваються виключно в турецьких лірах. У туристичних зонах дуже люблять валюту, але приймають також ліри, якими часто платити вигідніше.
 2. Платити повсюдно можна пластиковими картами. Це найбільш просто і вигідно.
 3. До Туреччини краще всього їхати з готівковими доларами або євро. У деяких містах курортної зони (Анталія, Аланія) і Стамбулі можна обміняти рублі за хорошим курсом, але треба знати, де це робити. Більшості краще розглядати цей варіант, як запасний.
 4. Міняти валюту найпростіше в обмінниках, найвигідніше в офісах банків, банкоматах. Також в туристичній зоні популярний спосіб обміну - оплата покупок валютою (євро або долари) в Мігрос, Вайкікі і інших магазинах і отримання здачі в лірах.
 5. Повсюдно в банкоматах Туреччини в 2019 році введена комісія 4-8% за знімання готівки з картки іншого банку.

Чим платити в Туреччині: готівкові або банківська карта

При наявності банківської карти зовсім не обов'язково везти з собою до Туреччини велика кількість готівкової валюти або знімати ліри на місці. Картки приймаються повсюдно, ніякої додаткової комісії при цьому не береться. Конвертація відбувається автоматично, при цьому розмір комісії приблизно відповідає втратам при обміні національної валюти (карбованець, гривня, тенге і ін.) На євро / долар і далі на турецькі ліри.

Проте готівку в Туреччині вам можуть знадобитися:

 • при оплаті таксі та іншого громадського транспорту;
 • на базарах і іноді на ринках;
 • при відвідуванні деяких пам'яток;
 • у вуличних торговців і в дрібних кафе;
 • в невеликих магазинах, особливо в регіонах і невеликих містах;
  для чайових.

У будь-якому випадку в поїздку в Туреччину рекомендується з собою брати невеликий запас готівки, який може знадобитися в непередбачених ситуаціях. Якщо плануєте активно платити пластиковими картами, то краще мати 2 і більше різних банків, оскільки можливе блокування (наприклад, через сумнівних операцій), втрата або "сжіраніе" банкоматом карти. Вкрай не рекомендуємо платити зарплатною карткою, заведіть для поїздок і взагалі розрахунків, в тому числі за місцем проживання, окрему карту.

Особиста рекомендація від автора статті - загальна сума, передбачувана до витрат, повинна бути розділена на 3 приблизно рівні частини, дві з яких краще тримати на 2 картах різних банків + 1 частина взяти у вигляді готівкової валюти. Бажано, щоб кошти між картами можна було переводити без комісії (наприклад, для росіян так дозволяє робити зв'язка карт Тінькофф банк + Альфа-банк). Витрати здійснюємо з однієї карти (другий не користуємося В іншому разі вона "засвітки" і крадіжки даних), готівку міняємо або знімаємо потроху, щоб було на 1-2 дня витрат. Як закінчилися гроші на першій карті, переводимо туди з другою.

У поїздках також зручно користуватися кредитними картами і їх грейс-періодом, при цьому вміло керуючи лімітами щоб уникнути списання більших сум.

Банківські картки в Туреччині

У Туреччині в банках і банкоматах обслуговуються пластикові карти популярних платіжних систем: Visa, MasterCard, Maestro, Union Pay, JCB, American Express.

З квітня 2019 року в Туреччині обслуговуються карти Світ банком İş Bankası, в планах у Ziraat Bank.

Дебетові та кредитні картки MasterCard і Visa можна використовувати для оплати повсюдно в магазинах, ресторанах, барах, готелях. Зазвичай навіть у невеликих крамницях є картоприймач, зустрічаються на базарах.

Яку валюту брати до Туреччини

Туреччину умовно можна розділити на курортну і некурортного частини. Валюта в ходу тільки в курортній частині Туреччини. Це там, де знаходяться селища на море з готелями по системі «все включено», за межами міст Кемер , Анталья , Аланья , Мармарис і т.д. Тут ціни часто вказані і озвучуються в євро або доларах, продавці можуть при вас перерахувати в будь-яку валюту і прийняти в ній без всяких проблем. Часто навіть запитують, у чому назвати ціни. Проте, в більшості випадків платити вигідніше лірами. Це відбувається в тому числі і тому, що ліра падає до євро і долара швидше, ніж продавці встигають адаптуватися до нового курсу. У великих населених пунктах і містах, де живе місцеве населення, в ходу ліра. Але в кафе і магазинах також можуть прийняти валюту, але за курсом з голови і не на вашу користь.

До Туреччини краще брати євро або долари, або обидві валюти в якомусь співвідношенні відразу. Саме в цих валютах зазвичай вказані ціни, і на них встановлено найкращий курс обміну. Рублі, гривні тощо валюту краще залишити вдома або покласти на банківську карту і їй платити.

У різних регіонах курортній частині Туреччини свої переваги. Наприклад, Сіде - "німецький" регіон, і там більше в ходу євро, Кемер - "російський", і там в ходу долари, в деяких місцях приймають рублі і навіть гривні. Брати в Анталью , Кемер трохи краще долари, в Сіде , Бодрум , Даламан і Мармарис - євро, оскільки цінники часто вказані в них. Але в будь-якій крамниці вам швидко перерахують ціни між валютами, що, правда, може бути не завжди в вашу користь.

Поза курортній частині Туреччини ходіння валюти не поширене, там в обов'язковому порядку треба міняти валюту на ліри або платити карткою, в тому числі в Стамбулі . Хоча, наприклад, таксисти з аеропорту можуть взяти в валюті, що найчастіше знову ж буде не на вашу користь.

Якщо ви приїхали до Туреччини по путівці «все включено» і не плануєте великих покупок, то не поспішайте міняти валюту на місцеві гроші. У готелях і на екскурсіях цілком можна розплатитися доларами або євро. Також це можливо в торгових центрах і деяких магазинах. Та й у всіх інших місцях (навіть в автобусі, де правда візьмуть і здадуть в лірах по поганому курсу) можна давати валюту. Бажано мати дрібні долари і євро, щоб платити без здачі, так як часто її дають в лірах, природно, за невигідним вам курсу.

Зауважимо, що часто можна взагалі платити рублями: в готелях, великих торгових центрах, ресторанах (розрахованих на туристів).

Якщо ж ви плануєте активно ходити по місцевим ресторанам, кафе, ринків і сувенірним лавках, то краще валюту обміняти на ліри. Головне, пам'ятайте - ціни в лірах нижче в 95% випадків.

Де краще міняти долари і євро на ліри в Туреччині

Найзручніший спосіб отримання готівки турецьких лір - з'їм з банківської карти в банкоматах. Але він не найвигідніший через банківських комісій 4-8%, які були введені в 2019 році. Вигідніше валюту міняти у відділеннях банків, банкоматах або великих торгових мережах. Намагайтеся не змінювати великих сум в обмінниках аеропортів (якщо будете брати таксі , то платити можна валютою) і на ресепшен готелю - курс поганий.

Офіційний курс турецької ліри до основних валют можна подивитися на сайті - doviz.com.

Нижче перераховані основні способи обміну валюти і отримання готівки лір з плюсами і мінусами.

1. Банки.

плюси:

 • найвигідніший курс обміну валюти,
 • надійність.

мінуси:

 • потрібен паспорт, також можуть зажадати податковий номер;
 • обмеження по мінімальній (може бути і 1000 $) і максимальну суму;
 • черги (обмін валюти у відділеннях банків у сторонніх осіб - одна з найбільш фонових операцій);
 • час роботи з 8:30 до 17:30 (перерва з 12:00 до 13:30), закриті в суботу та неділю.

2. Банкомати банків.

Банкомати деяких банків в Туреччині дозволяють проводити обмін валюти без використання карти - на 2019 рік це, наприклад, Ziraat Bankası, DenizBank, Türkiye İş Bankası. Єдине, треба шукати банкомати з купюропріємником, так як тих, що орієнтовані тільки на видачу готівки, значно більше. При використанні карти банкомати часто пропонують меню російською або хоча б англійською мовами.

плюси:

 • банківський курс,
 • працюють цілодобово,
 • розташування,
 • не вимагається паспорт,
 • немає обмежень по сумі.

мінуси:

 • не всі банкомати змінюють,
 • перелік валют зазвичай обмежений доларом, євро і британським фунтом,
 • не завжди є необхідна сума,
 • може статися помилка або зависання банкомату,
 • меню англійською яике (і то не завжди є).

3. Пошта (PTT).

У курортній зоні на пошті можна міняти валюту за хорошим курсом. Є комісія (близько 2%), але в цілому курс обміну в результаті виходить часто вище, ніж якщо міняти в інших місцях. Але, наприклад, в Стамбулі вигідніше міняти в обмінниках.

плюси:

 • хороший курс обміну.

мінуси:

 • час роботи,
 • черги,
 • комісія,
 • розташування.

4. Вуличні обмінні пункти (CHANGE OFFICE).

плюси:

 • зручно розташовані в туристичних зонах,
 • працюють з ранку до ночі і у вихідні,
 • змінюють великі суми,
 • не вимагається паспорт,
 • в наявності великий перелік міняних валют, в тому числі рубль.

мінуси:

 • в більшості обмінників курс гірше, ніж в банках, банкоматах і на пошті. Правда зустрічаються і зворотні приклади (Анталія, Аланія, Стамбул).

5. Великі торгові мережі.

У курортній зоні в великих торгових мережах і популярних магазинах типу Migros, LC Waikiki можна заплатити валютою, а здачу дадуть в лірах. Найчастіше рекомендується так робити в Migros, за відгуками там дуже хороший курс.

Взагалі, в великих мережевих магазинах одягу приймати валюту поширена практика. Єдине, курс може бути не найкращим, автор особисто бачив, як продавці дивилися курс обмінника в ТЦ (трохи нижче, ніж в обмінниках в місті), де був розташований магазин.

плюси:

 • зручно і просто обміняти,
 • без документів.

мінуси:

 • розташування (а може для вас це буде і плюс).

6. Знімання лір в банкоматах з пластикових карт.

Знімання готівки в банкоматах, які є практично скрізь, - найзручніший спосіб отримати готівку ліри. Але в 2029 році повсюдно введена комісія 4-8% за знімання з карт сторонніх банків, що зробило цей спосіб вкрай невигідним. Зазвичай встановлений ліміт на зняття - еквівалент 400 доларів і 350 євро. У багатьох банкоматів є російське меню (автоматично перемикається після введення пін-коду).

плюси:

 • розташування.

мінуси:

 • банківські комісії,
 • меню є не скрізь навіть англійською мовою,
 • з картою можуть виникнути проблеми (блокування, не віддасть банкомат).

Часто задавані питання

1. Копаючись в старих речах, я знайшов купюру номіналом 1000000 лір і монету 500 лір 2003 год. Скільки це буде в євро / доларах / рублях?

У 2005 році в Туреччині була проведена деномінація. 1 нова ліра, стала коштувати 1000000 старих лір. Відповідно у вас це 1 ліра і 0,0005 ліри. Я не впевнений, що старі ліри десь можна зараз обміняти.

2. Я везу до Туреччини з собою долари і євро. Чув, що вигідніше платити лірами. Чи так це?

Наведу такий приклад: на 06.04.2019 за 1 долар дають 5,62 і за 1 євро - 6,3 турецьких лір. Так ось, якщо ви прийдете в звичайний магазин і запитайте скільки доларів за річ в 10 лір вам скажуть 2 долари і швидше за все 2 євро. Іноді округлення можуть бути ще гірше. Рублями платити також невигідно.

Ще приклад. Сік коштує 5 лір, 1 долар або 1 євро.

TurkTrip

Похожие записи
Комментарии:
Комментариев еще нет. Будь первым!
Имя
Укажите своё имя и фамилию
E-mail
Без СПАМа, обещаем
Текст сообщения
Отправляя данную форму, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и правилами нашего сайта.