Travel Guide
Назад

Путівник по визначних пам'яток Зальцбурга

Що подивитися в Зальцбурзі за 1-2-3 дні. Топ головних визначних пам'яток Зальцбурга, тематичні музеї, фестивалі, концерти. Старе місто Зальцбурга включень в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а Lonely Planet назвавши його кращим туристичним напрямком 2020 року.

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Для огляду визначних пам'яток Зальцбурга рекомендую купити туристичну картку Salzburg Card, яка дуже вигідна. Вона надає безкоштовне відвідування всіх музеїв Зальцбурга, проїзд на громадському транспорті (включаючи міські фунікулери), знижки на концерти та заходь. Зальцбург Кард продається на 24, 48 або 72 години. Ми були в Зальцбурзі 3 дні і користувалися картою на 72 години.

Фортеця Хоензальцбург (Festung Hohensalzburg)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Фортеця Хоензальцбург — символ Зальцбурга, що підноситься на 120 метрів над містом. Це найбільша середньовічна фортеця Центральної Європи, яка ніколи не була завойована. Наверх можна піднятися пішки або на фунікулері. Вхідний квиток у фортецю включає відвідування музеїв і оглядової вежі з аудіогідом.

  адреса: Mönchsberg 34

Музеї фортеці Хоензальцбург

  Музей крепостиМузей марионетокМузей міського полку ерцгерцога РайнераКняжеские палатыАрсеналВолшебный театр

Музеї Моцарта в Зальцбурзі

Зальцбург — рідне місто Вольфганга Амадея Моцарта. Він тут народився і прожив більшу частину свого короткого життя. У Зальцбурзі знаходиться 2 будинку-музею Моцарта.

Музей у будинку, де народився Моцарт (Mozarts Geburtshaus)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Будинок, в якому 27 січня 1756 року народився Вольфганг Амадей Моцарт і жив з батьками і сестрою до 26 років, є одним з найбільш відвідуваних музеїв світу. У музеї-квартирі на третьому поверсі відтворена обстановка XVIII століття, представлені особисті речі Моцарта, документи, портрети, музичні інструменти. При вході можна скачати аудіогід, скориставшись безкоштовним wi-fi.

  адреса: Getreidegasse 9

Будинок-музей Моцарта (Mozart Wohnhaus)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Другий будинок, де жила родина Моцартів з 1773 по 1787 роки, знаходиться на іншій стороні річки Зальцах. Вольфганг Амадей Моцарт живе тут до 1781 року, поки не переїхав до Відня. У музеї багато розповідається про Леопольда Моцарта — батько великого композитора, який був його вчителем, відомим музикантом і композитором свого часу. Будівлю було відновлено після бомбардування 1944 року.

  адреса: Makartplatz 8

Соборний квартал (DomQuartier)

Соборний квартал Зальцбурга вінік понад 400 років тому як символ злиття духовної та світської влади князів-архієпископів. В єдиний комплекс входять: Кафедральний собор (Salzburger Dom), Резиденція, Бенедиктинський монастир Святого Петра.

У галереї Резиденції на третьому поверсі знаходиться видатне збори європейської живопису XVI-XIX століть. З тераси Кафедрального собору відкриваються види на бароковий Зальцбург і навколишні гори. Внутрішні інтер'єру кур'єри собору краще всього розглядати Органної галереї. Всі 5 музеїв Соборного кварталу з аудіогідом включені в Salzburg Card.

Різдвяний ярмарок Зальцбурга Christkindlmarkt проходити на трьох навколишніх Кафедральний собор площах (Domplatz, Kapitelplatz, Residenzplatz).

  адреса: Residenzplatz 1/Domplatz 1

Палац і парк Мірабель (Schloss Mirabell)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Палац Мірабель знаходиться в Новому місті з іншого боці річки Зальцах, але дійти до нього зі Старого міста дуже близько. Палац і прилеглий до нього парк будувалися в період з 1606 по 1690 року двома князями-архієпископами, результат був вражаючий. Це місце варто відвідати в будь-який час року.

В Мармуровому залі палацу Мірабель грав Моцарт, а зараз в ньому проходять одруження і концерти. На території барокового парку Мірабель знаходяться літній театр, сад карликів, сад троянд, оранжерея, фонтани зі скульптурами. Вхід в парк вільний.

  адреса: Mirabellplatz 4

Авто-пішохідна екскурсія «Подих стародавнього Зальцбурга»

Вулиця Гетрайдегассе (Getreidegasse)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Чарівна старовинна вуличка Getreidegasse в історичному центрі Зальцбурга — улюблене місце прогулянок туристів. На Гетрайдегассе знаходиться будинок, де народився Моцарт, безліч бутиків, магазинів і ресторанів. За вивісок на будинках можна дізнатися історію шкірного закладу.

Пивний ресторан Sternbräu відкрився на сусідній вулиці Griesgasse в 1542 році. Сьогодні це один з найбільших ресторанів по всій Австрії (11 залів). Ми ходили в Штернброй на вечерю. У грудні внутрішній дворик був перетворений в Різдвяний ярмарок, в теплу пору року тут пивний сад. У меню традиційні австрійські страви і фірмове пиво.

Катакомби і цвинтар Святого Петра

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Римські катакомби біля підніжжя гори Менхсберг виникли ще до заснування абатства Святого Петра, як пристановища пустельників, пізніше вони були перебудовані під поховання. Катакомби представляють із себе комплекс печер (каплиць), з'єднаних сходами і переходами. З невеликою оглядового майданчика добре видно територію кладовища, шпилі і дахи прилеглих соборів.

Цвинтар Святого Петра вважається одним з найкрасивіших кладовищ світу. На ньому поховані відомі люди свого часу, у тому числі сестра Моцарта Наннерль. Посередині кладовища стоїть позднеготическая каплиця Мартінки. Територія і каплиця відкриті для вільного відвідування, катакомби включені в Salzburg Card.

  адреса: St. Peter-Bezirk 1

Палац Хельбрунн (Schloss Hellbrunn)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Палац Хельбрунн розташований в 6 кілометрах на південь від Зальцбурга. Він відкритий з кінця березня до листопада. Хельбрунн служив літньою резиденцією архієпископа Маркуса Ситтикуса. Потішні фонтани, побудовані для його гостей, працюють до цих пір і розважають дітей та дорослих.

Під час Адвенту, у внутрішньому дворі палацу проходити Різдвяний базар. Поруч знаходиться Зальцбурзького зоопарк, відкритий щодня.

  адреса: Fürstenweg 37

Що подивитися в Зальцбурзі після того, як ви обійшли головні визначні пам'ятки? Відвідайте тематичні музеї, всі вони також входять в Salzburg Card.

Музей «Будинок Природи» (Haus der Natur)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Великий освітній комплекс, що складається з музею і наукового центру. Простір розділено на тематичні зони, де з допомогою інтерактивних експонатів і експериментів можна пізнавати навколишній світ. Гігантські динозаври і опудала тварин, акваріум, космос, людський організм — в Haus der Natur буде цікаво і дорослим, і дітям.

  адреса: Museumsplatz 5

Музей Різдва (Weinachtsmuseum)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Маленький музей Різдва знаходиться в самому центрі Зальцбурга на площі Моцарта. Його відвідування позику 30 хвилин, за цей час ви дізнаєтеся про історію Різдва в Австрії та південній Німеччині. Всі експонати з особистої колекції письменниці Урсули Клойбер: ялинкові іграшки, будиночки, листівки. Ми були в музеї Різдва під час Адвенту — добрий, ностальгічний музей для будь-якого віку.

  адреса: Mozartplatz 2

Ангар-7 (Red Bull Hangar-7)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Безкоштовний музей поруч з аеропортом. Архітектурно-художній ансамбль, в якому зберігається велика колекція історичних літаків Flying Bulls і гоночних болідів Формули 1. Ресторан Ikarus — місце для вишуканого обіду, де готують найкращі кухарі світу.

  адреса: Wilhelm-Spazier-Straße 7а

Музей «Звуки музики» (Sound of Music World)

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

300 000 туристів щороку приїжджають у Зальцбург тільки завдяки музичного фільму «Звуки музики» (The Sound of Music), отримав 5 премій "Оскар" (1965). Дія цього голлівудського фільму відбувається в Зальцбурзі. Подивіться фільм «Звуки музики» перед поїздкою і вам буде цікаво дізнатися, чим справжня історія сім'ї музикантів фон Трапп відрізняється від фільму. У музеї Sound of Music World зібрані документи, фотографії та відеозаписи, на першому поверсі сувенірний магазин.

  адреса: Getreidegasse 47

Концерти в Зальцбурзі

Путеводитель по достопримечательностям Зальцбурга

Зальцбург називають "сценою світу". Знаменитий Зальцбурзького літній музичний фестиваль проводиться щорічно з кінця липня по кінець серпня протягом 100 років. Інші музичні фестивалі Зальцбурга: Тиждень Моцарта (кінець січня), Зальцбурзького Велікодній фестиваль, фестиваль на Трійцю, Джаз у великому місті (жовтень), Адвентские (Різдвяні) співу.

Послухати класичну музику у Зальцбурзі можна не тільки під час фестивалів. У місті Моцарта концерти проходять кожен день.

 • Концерт у фортеці Хоензальцбург — найвідоміші шедеври Моцарта з неймовірним видом на місто. Квиток включає фунікулер в обидві сторони.
 • Концерт у палаці Мірабель — камерні твори великих композиторів в Мармуровому залі палацу Мірабель.
 • Концерт Моцарта з вечерею в найстарішому ресторані Зальцбурга «St. Peter Stiftskulinarium». Вечеря з 3-х страв за рецептами XVIII століття. квітки

Де зупинитися в Зальцбурзі

Один день для такого цікавого міста, як Зальцбург — це дуже мало. Проведіть у Зальцбурзі хоча б вихідні. Найкращі готелі в центрі Зальцбурга розташовуються в історичних будівлях і теж є пам'ятками.

 • Hotel Goldener Hirsch готель класу люкс на пішохідній вулиці Гетрайдегассе, в декількох кроках від будинку, де народився Моцарт. Номери у класичному австрійському стилі, обставлені антикварними меблями, чудові сніданки.
 • Small Luxury Hotel Goldgasse невеликий готель, розташований в історичному центрі Зальцбурга. Турботливе обслуговування в номерах холодильник з безкоштовними напоями, кава-чай.
 • Hotel Sacher Salzburg готель, відкритий в 1866 році знаходиться на іншій стороні річки, з поглядом на Старе місто і фортеця Хоензальцбург. Королівський дизайн номерів, різноманітні сніданки, включаючи легендарний торт Захер.
 • IMLAUER PITTER HOTEL Salzburg покращений готель поруч з палацом Мірабель, в 10 хвилинах пішки від залізничного вокзалу. Звуконепроникні номери з комфортними ліжками, сніданки в одному з кращих ресторанів Зальцбурга «Sky Bar & Restaurant» на 6 поверсі. Ми зупинялися в цьому готелі на 3 ночі.

Travelq.ru

Похожие записи
Комментарии:
Комментариев еще нет. Будь первым!
Имя
Укажите своё имя и фамилию
E-mail
Без СПАМа, обещаем
Текст сообщения
Отправляя данную форму, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и правилами нашего сайта.