Travel Guide
Назад

На море з дитиною: 6 фактів про користь купання в морській воді

Красиве слово «таласотерапія», яке можна перекласти як «лікування морем», відомо не кожному. Але і без нього всі батьки впевнені, що влітку обов'язково варто з'їздити на море з дитиною – відпочити та оздоровитися.

Правильність такої позиції підтверджують лікарі: корисні властивості морської води давно доведені. Кидпассаж пропонує зануритися... для початку в статтю про важливість відпочинку на морі для здоров'я дитини.

Перша користь моря для дитини: загартовування

Вода в морі завжди нижче температури тіла – навіть якщо мова йде про морях, що омивають береги Єгипту або ОАЕ. Варто зануритися у воду, і поверхневі судини звужуються, а кров приливає до внутрішніх органів.

Потім перший озноб змінюється відчуттям тепла, дихання стає глибоким, серцебиття частішає. Така гімнастика для судин є гарною оздоровчої процедурою. До цього приєднується гідромасажне дію моря, тонізуючу м'язи.

Порада: мінімальна температура для купання дітей має становити +22°С (для дітей 2-3 років – +24°С). Час купання – від 2-3 до 10 хвилин. Купатися краще в кілька строків з інтервалом в 30 хвилин.

Користь № 2: профілактика застуд

Морське повітря, озоноване, насичений частинками морської солі і фітонцидами водоростей, очищене від пилу, багатий негативними аероіонами, – справжній порятунок після запиленого та загазованого повітря міст. Після такого відпочинку на морі ви забудете, що таке часті застуди у дітей.

Порада: для лікування хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів проводять полоскання горла і промивання носа морською водою. Але використовувати для цих цілей воду, набрану в місцях масового купання людей, не можна: вона може бути заражена збудниками інфекцій і яйцями глистів.

Користь № 3: нормалізація обміну речовин

Педіатри радять навіть у домашніх умовах влаштовувати ванну такої температури, щоб дитина не розслаблявся у воді, а активно рухався. В море це вийде само собою. Рухова активність плюс підвищена тепловіддача в прохолодній воді сприятливо впливають на метаболізм.

Порада: малюк, перебуваючи у воді, рефлекторно буде рухати ручками і ніжками. Діток дошкільного віку можна навчити плавати або залучати в ігри на воді. Бігайте по кромці моря, перебрасывайтесь м'ячем або піднімайте бризки, намагаючись побачити веселку.

Користь № 4: зміцнення нервової системи

Всі відчували на собі розслаблюючу дію моря: мірний шелестом прибою, погойдування на хвилях, навіть шум у притуленою до вуха черепашці чи не присипляють. В морській воді містяться солі брому, які сприяють зняттю втоми і дратівливості.

А йод потрібен для правильної роботи щитовидної залози, він знижує тривожність. Нехай дитина відпочине на море після важкого навчального року, і до нього повернеться ясність думки, з'являться сили для нових звершень.

Порада: після купання в морі на тілі утворюється так званий «сольовий плащ», що тривало впливає на нервові закінчення і надає заспокійливий ефект. Якщо у дитини немає роздратування від морської води, не поспішайте змивати з нього сіль.

Користь № 5: лікувальні властивості морської води

Хімічний склад води близький до складу крові і міжклітинної рідини людського організму. Іони натрію, хлору, магнію, калію, брому, йоду проникають в організм, позитивно впливаючи на роботу всіх його систем.

Сольове «підкріплення», яке доставляє морська вода, корисно при захворюваннях дихальної, нервової, травної, опорно-рухової, серцево-судинної, ендокринної системи, при хворобах шкіри.

Навіть абсолютно здорова людина помічає, що після відпочинку на морі шкіра стає пружною, налагоджується сон, зникає млявість, поліпшується настрій.

У зв'язку з цим часто виникає питання: а яке море корисніше для дитини? Рекордсменом за кількістю солей на одиницю об'єму води є Мертве море. Помірну солоність має Середземне море, бо серед сімей з дітьми так популярний відпочинок в Іспанії, Греції або Туреччини.

Порада: після купання підвищується сприйнятливість шкіри до дії ультрафіолету. Тому після морських ванн потрібно витерти дитини, переодягти в сухий одяг і оновити шар сонцезахисного крему.

Користь № 6: позитивний вплив на інтелектуальний розвиток дитини

Батьки часто відзначають стрибок у розвитку дітей після поїздок. Здається неймовірним, що і в цьому проявляється користь відпочинку на морі для дитини. Але тут поєднуються три чинники: по-перше, морська вода і повітря є джерелом йоду – мікроелемента, при недоліку якого слабшає пам'ять і інтелектуальні здібності.

По-друге, позначається велика кількість нових вражень. А по-третє, метушня з піском і галькою є хорошим тренуванням дрібної моторики, яка, в свою чергу, допомагає розвивати мовлення і мислення.

Порада: найвища концентрація йоду в повітрі спостерігається рано вранці та у вечірні години. Тому спробуйте будити дитину раніше, а вечори намагайтеся присвячувати прогулянок біля моря.

Користь купання в морській воді – не єдиний плюс відпочинку на морі. Свій вплив чинять прогулянки на свіжому повітрі, сонячні ванни, теплий пісок, масаж стоп від ходіння по камінчиках. І, звичайно, спокій. Тому не так важливо, наскільки солоне море ви обираєте для відпочинку з дитиною – головне, щоб у вас була можливість провести час в атмосфері спокою.

Підберіть тихий курорт з великої колекції Кидпассаж, і нехай ваш сімейний відпочинок вийде приємним і корисним.

Джерело

Похожие записи
Комментарии:
Комментариев еще нет. Будь первым!
Имя
Укажите своё имя и фамилию
E-mail
Без СПАМа, обещаем
Текст сообщения
Отправляя данную форму, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и правилами нашего сайта.