Travel Guide
Назад

17 кращих колонад і джерел Карлових Вар

Старовинна легенда свідчить, що чеський король Карл любив полювати в цих місцях. Одного разу він поранивши оленя, який, зібравши всі сили, скочив зі скелі в гарячий ключ. Тварина миттєво позбулося від ран і втекло. Ще один переказ стверджує, що сам король випадково наступивши пошкодженою ногою в дивовижний струмок з гарячою водою. Карл з подивом помітив, що нога більше не болить. Поруч із струмком він наказав звести мисливський замок. Це подія і послужило підставою міста, який отримав назву на честь знаменитого короля. Друга частина назви — Вари — говорити про те, що вода в ключах гаряча, і люди спочатку в прямому сенсі слова «варилися» в ній. Тільки в 1522 році доктор за прізвищем Пайен запропонував не тільки приймати ванни, але і пити лікувальну воду. З годиною колонади і джерела Карлових Вар здобули популярність серед заможних і знаменитих людей. Там лікувалися представники королівських і царських родин, багато аристократія. У Росії місто здобув популярність після того, як Петро I два рази приїжджав в ці місця.

Млинова колонада

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

На цьому місці в 1792-1973 роках вперше в Карлових Варах була зведена дерев'яна яна споруда. Відвідувачі могли тут сховатися від негоди і зробити моціон, необхідний після прийняття лікувальної води. Саме тому популярність ключів, що знаходяться під спорудою, різко зросла. Через кілька років, в 1811 році, дрезденським архітектором Гиселем був побудований новий прогулянковий променад в стилі ампір, а в 1811 році її замінила кам'яна яна колонада, створена у стилі псевдоренесансу. Автором проекту був архітектор, який змінив обличчя міста — Йозеф Зитек.

На початку червня 1811 року її урочисто відкрили для відвідувачів. Через двадцять років знесли частину скелі Бернарда і на цьому місці спорудили північний павільйон. Це найбільша колонада, яка містить п'ять ключів — Млиновий, Русалка, князя Вацлава, Лібуше і Скельний. Аттик прикрашений скульптурами з пісковика. Це символічні зображення місяців. Над скульптурами працювали Альфред Шрайбер і Карл Вильферт. Яскравим акцентом служити оркестрова раковина, яка осеняется барельєфом роботи Вацлава Локвенца.

Садова колонада

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Колись тут розташовувався концертний ресторан, побудований у 1880-1881 роках. Він був створений з чавунних елементів, які відливали на Бланенском металургійному заводі. Споруду було побудовано за проектом архітекторів Фельнера і Гельмера будівельником Вальдертом. Комплекс був урочисто відкритий на початку червня 1881 року. З годиною павільйон постарів, і його разом з частиною веранди знесли в 1965 році.

До нашого часу збереглася тільки східна частина, яка носити назву Садової колонади. Це витончене будівля була реконструйована у 200-2002 роках. З одного боку у нього вивели Зміїний джерело, а з іншого нікого перехід до Садового джерела, яке знаходиться в підвалі Військового санаторію.

Карлові Вари рекомендовані до відвідування людям, страждаючим хворобами шлунково-кишкового тракту. Кожному пацієнту лікарі створюють індивідуальний графік, за яким слід приймати лікувальну воду. Вживати її в свіжому вигляді і саме тієї температури, яку вода має при виході на поверхню. Для дотримання цих умов у місті продаються спеціальні гуртки, характерною особливістю яких є вузьке горлечко, таким чином температура води зберігається довше. Кажуть, що налита в пляшку вода через деякий час позбавляється частини цілющих властивостей.

Ринкова колонада

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Тут, в серці міста, колись стояла старовинна баня. Після того, як цілющі води допомогли вилікуватися Карлу IV, місце набуло популярності. Над джерелами побудували невелику альтанку і прогулянкову веранду. У 1883 році на місці ратуші був збудований витончений різьблений променад в швейцарському стилі. На початку XX століття його довели до Ринкового джерела. Зараз відвідувачі можуть скористатися водою відразу з трьох ключів — Ринкового, Нижнього замкового та джерела Карла IV. Ажурне будова є однією з головних визначних пам'яток міста.

Пити мінеральну воду рекомендується під наглядом лікаря. Звичайно, турист, який приїхав в місто на кілька днів і спробував потроху з кожного джерела, шкоди здоров'ю не заподіє. Альо якщо протягом 2-3 тижнів бездумно вживати мінеральну воду з одного ключа, то з іншого, можна погіршити своє самопочуття. Слід пам " ятати, що розрізняється не тільки температура, але і склад води, і всі елементи впливають на організм. Тому обов'язковою умовою лікування є консультація лікаря — спеціаліста з бальнеології.

Замкова колонада

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

У 1769 році вперше змогли вловити знаменитий Замковий джерело. Відомий доктор Бехер довів цілющі властивості води. Над ключем у 1797 році збудували альтанку, а в 1830 році її замінили на променад, який спроектував Йозеф Еш. Через 80 років була побудована нова колонада. Її автором став архітектор Йоган Фрідріх Оман. Вона повинна була з'єднання єднати Замковий джерело і Ринкову неї, перетворивши їх в єдиний простір. Прикрашав цю споруду барельєф у стилі модерн.

З часом будівля занепала, і в 2000 році її перебудували. На цьому місці спорудили комплексну лікарню «Замкові лазні». Проект був створений архітектором Міколашем. Відвідування доступно тільки клієнтам закладу. Лазні включають в себе Нижній і Верхній замкові джерела.

Нижнє замкове джерело

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

В історичному центрі міста на лівому березі річки Тепла відкритий для вільного відвідування нижній Замковий джерело. Температура води там складає 55,6 градусів, дебіт — 2,5 літра в хвилину. Насиченість вуглекислим газом — 600 мг/л. Вперше його каптировали в 1769 році. У 1784 році видалася дуже холодна зима, і городяни залишилися без води. У громадські фонтани її доставляли саме звідти.

У цею ж годину лікар Давид Бехер після проведення аналізу води, встановив, що за складом така ж, як і в Гейзері. Першу альтанку звели в 1797 році, але через 12 років джерело пішов під землю. Знову він з'єднання явився на поверхні тільки в 1823 році. Першу неї там витворили в 1830 році, а через 80 років її перебудували у стилі модерн. У такому вигляді вона проіснувала близько 100 років, згодом була перероблена в Замкові лазні, а джерело вивели в Ринкову неї.

Верхнє замкове джерело

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Вода має ті ж походження, що і в Нижньому замкового джерелі, просто потік розділений на дві частини і подається в дві різні вази. Але є і деякі відмінності. Верхній джерело знаходиться вище над рівнем моря, тому відрізняється температурою (49,8 градусів). А також містить трохи більше вуглекислого газу — 763 мг/л. Його осіняє чудовий павільйон, побудований в стилі модерн. Водоносність досить слабка — всього 1,5 літра в хвилину. Джерело зазвичай закритий склом, і доступ до нього мають тільки клієнти Замкових лазней.

Зміїне джерело

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Його можна знайте в курортній зоні міста, в Садовій колонаді. Його вивели недавно, в 2001 році, це самий останній джерело. Він дає 1,8 літрів в хвилину, температура води — 30 градусів. Вуглекислий газ становить 1,6 г/л. Така оригінальна назва джерело отримав завдяки ужам, які у великій кількості водилися недалеко від колонад. Це знайшло відображення і в оформленні — невисока колона прикрашена зображенням змії, з голови якої струменить вода. Це споруду вінчає декоративна ваза, ручки якої виконані у вигляді змій. Дістатися можна пішки всього за 15 хвилин, якщо йти від Гейзера.

Млинове джерело

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Жителі міста знали про нього ще в XVI столітті. Свою назву він отримав від млина, яка до кінця XVIII століття діяла на річці Теплі. Цілющі властивості води відомі давно, і вже в 1705 році лікарі призначали її своїм пацієнтам для лікування. Її популярність була настільки широка, що звели навіть спеціальну Млинову лікарню, побудовану в стилі бароко. Це сталося в 1711 році. Воду не тільки пили, але і використовували для цілющих ванн.

У 1827 році Млинова набережна піддалася благоустрою. Місцевість змінилася до невпізнання. Була добудована колонада Нового джерела, лікарню знесли. Замість неї був зведений новий красивий павільйон. Але і він простоявши не довго. Проект архітектора Зітека передбачав спорудження Млинової колонади, яка досі радує око жителів та гостей міста.

Вода, добывавшаяся тут, була настільки популярна у всьому світі завдяки своїм лікувальним властивостям, що її навіть розливали в пляшки і поставляли в інші країни. Її температура становить 56,6 градусів, водоносність — 4,5 літра в хвилину, насиченість вуглекислим газом — 0,6 г/л. Відстань від Гейзера — півкілометра, дорога позику близько 10 хвилин пішки.

Джерело Доротка

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

У південній частині міста на косогорі, що підноситься над правимо берегом Тепла, на поверхню виходить джерело Доротка, відкритий ще в XVIII столітті. Над ним зведено павільйон. Для відвідувачів він недосяжний з 2012 року, використовується тільки з метою спостереження. Це одна із станцій, яка покликана відслідковувати кількість вуглекислого газу у води.

За одну хвилину Доротка видає лише півлітра води і 45 літрів газу. Невеликий струмочок слабомінералізованої води впадає в Теплу поблизу мосту Карла IV. Раніше він був виведений в альтанку Доротеї, побудовану в стилі ампір, і лише потім його звели в невеликий кам'яний павільйон. З центру міста пішки до нього можна дійти за півгодини.

Джерело Карла IV

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Ще в Середні віки у Ринковій площі на поверхню землі виходила цілюща вода. У ті часи це джерело називали Обжора (Жроут). Є старовинне переказ, який свідчить, що саме там імператор Карл IV вилікував ноги, уражені хворобою. Це подія коваль Адольф Церкель увічнив у барельєфі «Відкриття Карлом IV гарячих джерел». У 1883 році над виходом води на поверхню побудували дерев'яна яну неї в швейцарському стилі. Її Авторами були архітектори з Відня Фельнер і Гельмер.

Вода там досить гаряча — 64 градуси. У хвилину виходить 4,8 літра. Вона багата вуглекислим газом —250-450 мг/л. Знаходиться в історичному центрі міста. Дорога від Гейзера позику всього п'ять хвилин пішки.

Джерело князя Вацлава

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Вперше він явив себе людям у 1784 році, коли пробивши собі шлях з-під скелі Бернарда, з якою було пов'язаність язане його перша назва. Тоді потужний фонтан води піднімався на 4 метри. Саме звідси добували воду, з якої потім робили знамениті мінеральні солі. У 1870 році архітектор Зитек запропонував проект колонади, яку згодом над ним збудували.

Потік води розділили на дві частини і вивели у різні вази. В одній з них дебіт становить 4 літри в хвилину, температура — 65,6 градусів. Друга віддає води в два рази менше, температура -64,3 градуси. В одному літрі міститься 0,5 грама вуглекислого газу. Знаходиться в курортній зоні міста, в півкілометра від Гейзера.

Джерело Лібуше

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Коли будували нову млинову неї за проектом архітектора Зітека, виявили ще один вихід води. Чотири невеликих джерела об'єднання єдналися в один потік і пробили собі вихід на місці оркестрової раковини. Спочатку його назвали «Джерело троянд Єлизавети». Тільки в середині XX століття, в 1947 році, він отримав свою сучасну назву. Його вдале розташування в найбільшій колонаді принесло популярність у всіх, хто приїжджає на курорт. Його водоносність становить від 3 до 5 літрів у хвилину, температура — 62 градуси. В одному літрі міститься 0,55 грамів вуглекислого газу.

Джерело Русалка

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Він був відомий ще в XVI столітті, але його популярність особливо зросла в середині XVIII століття, тоді ж прижилася назва «Новий джерело». Він знаходився поряд з Млинової лікарнею і спочатку розташовувався під пробачимо дерев'яна яним навісом. Вже пізніше, в кінці XVIII століття, побудували місце для прогулянок після прийняття цілющої води. Навіть погана погода тепер не могла перешкодити лікувального процесу. Там же був організований прийом у лікарів, які призначали пацієнтам лікування за допомогою води.

На початку XIX століття ця частина курорту користувалася найбільшою популярністю. У 1811 році колишнє будівлю було знесено, і над виходом води на поверхню збудували нову неї, яка простояла 60 років. Згодом на її місці звели кам'яний променад. Вода тут має температуру 60,2 градуси, у хвилину витікає від 4 до 7 літрів, в одному літрі міститься 600 мг вуглекислого газу. Дорога від Гейзера займає близько 10 хвилин.

Джерело Штепанка

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

На південній околиці міста розташований готель Річмонд. У парку перед ним можна знайте затишну восьмигранну дерев'яна яну альтанку Алоїса Клайна, в яку виведений чотирнадцятий мінеральне джерело. Він був відомий ще в XVIII столітті, а вловити його змогли лише в 1884 році. Назва це джерело отримав на честь Стефанії — австрійської ерцгерцогині. Вода відразу ж була визнана цілющою завдяки залозистого складу і кислим властивостями. Альо люди не довго могли користуватися цією можливістю. Джерело пішов під землю на початку XX століття. Його шукали майже сто років і змогли вловити знову лише в 1997 році. Тоді ж звели красиву альтанку в швейцарському стилі.

У хвилину можна набрати 2,5 літра холодної води (температура всього 13 градусів). Вуглекислого газу в ній міститься більше 1,2 грама на літр. Вода в цьому ключі багата іонами заліза, тому користується популярністю у пацієнтів з діагнозом «анемія». Від Гейзера його відділяє півтора кілометра, це півгодини приємної прогулянки по старовинному курортного міста. Штепанка досі не зареєстрована як природний лікувальний ресурс.

Джерело Свобода

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Це порівняно новий вихід води на поверхню. Він був виявлений в шістдесятих роках XIX століття. Тоді будувалася лікарня Лазне III, і при закладці фундаменту не цівка води. Джерело вивели між двома лікарнями — Нової і лікарнею Святого Бернарда, яка розташовувалася під однойменною скелею. Раніше там знаходився ще й Лікарняний джерело, який згодом пішов під землю. У 1865 році звели гарний декоративний павільйон.

Восьмигранне дерев'яна яна споруда гармонійно вписується в пейзаж. Назву кілька разів змінювалося — спочатку це був Курортний джерело, потім він був назв на честь імператора Франца-Йозефа I, а в 1946 році отримав ім'я «Свобода». Знайті його можна, пройшовши 600 метрів від Гейзера до Лазням III. У хвилину він дає 5 літрів гарячої води (температура 62,4 градуси). Вміст вуглекислого газу — 0,55 г/л.

Садове джерело

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

У 1852 році в Карлових Варах був закладений Військовий санаторій. При будівництві фундаменту був виявлений вихід води. Джерело спочатку назвали Імператорським. Його воду використовували для пацієнтів санаторію. Потік води, розділений надвоє — одна частина віведена в хол, друга — в підвал. З 6 годин ранку до 18.30 вечора гості міста можуть спробувати цю воду, володіє ненав'язливим кислуватим смаком. Щоб вийти до нього, треба йти від Гейзера у напрямку до Садової колонаді, розташованої в садах Дворжака, приблизно 800 метрів, 15 хвилин неспішної прогулянки. Вода має температуру майже 42 градуси, у хвилину можна набрати 1,5 літра. В одному літрі міститься 0,75 грамів вуглекислого газу.

Скельне джерело

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

Раніше під скелею Бернарда знаходилося досить сіре і багнисте місце. Туди водили купатися коней, і в народі його назвали Кінської лікарнею. На поверхню землі поруч з річкою Теплою пробивалася тонка цівка води. Це і був майбутній Скельний джерело. Вловили його в 1845 році, тоді частина скелі була відламана. Дерев'яна кам'яний навіс, побудований без архітектурних задумів, захищав відвідувачів від поганої погоди.

У 1892 році добудували знамениту Млинову неї за проектом талановитого архітектора Зітека, і Скельний джерело отримав новий красивий павільйон. Вода виводиться туди з 30-метрової глибини, проходячи по декількох свердловинах. Вона має приємну температуру (48 градусів), водоносність становить 2,2 літра в хвилину. В одному літрі міститься 0,65 г вуглекислого газу. Знайті його можна, пройшовши від Гейзера півкілометра, під скелею Бернарда, яка знаходиться в самому кінці Млинової колонади.

Ринкове джерело

17 лучших колоннад и источников Карловых Вар

У 1838 році в центрі міста на Ринковій площі — проводилися будівельні роботи. При проведенні робіт був виявлений ще один вихід води на поверхню. Джерело з самого початку мав нестабільним характером, то зникав, то з'єднання являвся. Довелося пробурити не одну досить глибоку свердловину, перш ніж вдалося зробити протягом води постійним. Воду тоді вивели в будинок Marktbrunn, на перший поверх. Вже тоді поруч з площею стояло кілька таких курортних будинків.

Будівлю було знесено в 1904 році, а на його місці звели дерев'яна яну Ринкову неї, яка була побудована в швейцарському стилі, як і безліч інших будівель у Карлових Варах. Особливий інтерес викликає місце, де струменить вода. Це напівкругла апсида з приголомшливою акустикою. Тут часто проводяться концерти. Відстань від Гейзера складає всього 200 метрів. Вода має температуру 62 градуси, у хвилину набирається майже 5 літрів. У ній міститься 0,5 г/л вуглекислого газу.

Цей курорт прославивши знаменитий доктор Бехер. Він розробив спосіб видобутку солі, яка отримала величезну популярність в якості проносного засобу. Також його ім'я носити знайома настоянка на травах — «Бехеровка». Продажу мінеральної солі і відомі відвідувачі курорту зіграли свою роль у розвитку міста, і він почав активно зростати. На жаль, в цей період величезна частина міста була знищена пожежею. Наприклад, від королівського замку залишилася тільки одна вежа. Більшість будівель були відбудовані заново, так як не підлягали відновленню.

Період розквіту Карлові Вари пережили в XIX столітті, навіть прогриміли на всю Европу наполеонівські війни не завадили цьому. Кожен день на набережних можна було бачіті знатних пацієнтів, які прогулювалися від одного ключа до іншого. Багато великі князі і глави держав приїжджали сюди інкогніто. Після закінчення Другої світової війни курортне місто був націоналізований і почав швидко розвиватися. Від Праги його відокремлюють всього 118 км, дістатися в місто нескладно. Можна поїхати туди з екскурсією. Це найбільш комфортний спосіб, що включає в себе послуги екскурсовода. Інший варіант — з вокзалу Флоренц в Празі щогодини відправляються спеціальні жовті автобуси. Дорога позику дві години.

Найзнаменитіша пам'ятка — це гарячі термальні джерела. Знайте їх легко, практично всі вони розташовані один за одним. Чим вище температура води, тим більша кількість мінеральних солей розчинено у води, але кількість вуглекислого газу в такому випадку мало. І навпаки, в прохолодних ключах вуглекислого газу більше, а мінералізація слабкіше.

Символом курорту можна назвати найпопулярніший джерело — Гейзер. Вода вивергається з великої глибини — два кілометри. Висота фонтану — до 12 метрів. Вода в ньому дуже гаряча і досягає температури 72-73 градусів. У 70-х роках XX століття навколо нього були побудовані колонади і навіси. Гейзер здатний забезпечити мінеральною водою всі лікарні міста.

Вхід в павільйон вільний, він відкритий з 9 години ранку до 19 години вечора. Вода охолоджується до трьох різних температур і подається в кілька бюветів. Там же можна відвідати цікаву екскурсію «Підземелля Гейзера». Туристам показують підземні ключі і скам'яніння, завдяки якому робиться унікальна біжутерія і різні сувеніри. Побувати на екскурсії можна з кінця весни до початку осені в будь-який день. Квитки продаються в холі.

Найменш відвідуваний туристами джерело — Залозистий. Це найхолодніший ключ на курорті. Температура води сягає не більше 12 градусів. Вода багата залізом і сполуками миш'яку. Кількість цього елемента досить мало, так що не завдає шкоди здоров'ю. Тим не менш туристи це джерело відвідують нечасто. Великою популярністю користуються також ванні. Вони зміцнюють імунітет, благотворно впливають на суглоби, покращують роботу нервової системи, розслаблюють мускулатуру. Таку можливість можна отримати і в готелях, і в старовинних лікарнях.

Крім користі для здоров'я, курорт пропонує відвідувачам велика кількість пам'яток, чарівні природні краєвиди, цікаву і насичену культурну життя. Там до цих пір зустрічаються представники європейської аристократії (зазвичай такі зустрічі проводяться в квітні кожного року), проводяться міжнародні фестивалі, присвячені старовинної, сучасної і класичної музики. Бувають також кінофестивалі. Часто проводяться концерти.

Колонади і джерела Карлових Вар на карті

Guruturizma.ru

Похожие записи
Комментарии:
Комментариев еще нет. Будь первым!
Имя
Укажите своё имя и фамилию
E-mail
Без СПАМа, обещаем
Текст сообщения
Отправляя данную форму, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и правилами нашего сайта.